HEM GÖZE HEM DAMAĞA HİTAP EDEN MEKAN

Gönderen Nilay Altun zaman: Çarşamba, Mart 21, 2012
Sizlere yeni tanıştığım kendimcede bunun için hayıflandığım bir mekandan. PİNHAN RESTORANT'dan bahsetmek istiyorum. Gerçekdende hem konforu hemde lezzeti birarada barındıran bir mekan burası.
Öncelikle ismini ve içerisindeki salonlarının isimlerini Osmanlıca kelimelerden olması çok ilgimi çekti. Mekana ayrı bir hoşluk vermiş bence.

Giriş katında bulunan Tu'me Cafe Patisserie girdiğiniz anda çikolata ve pasta çeşitlerinin arasında büyüleniyorsunuz. Pastalar daha öncesinde dışarıdan alınırken zamanla kendileri üretmeye başlamışlar. Çünkü lezzete, hijyene en önemliside ürünlerinde katkı maddesi kullanmamaya özen gösteriyorlar.


Mekanın 1. katı bayanlara özel:)Patile ismi verilmiş olan bu bölümde cumartesi-pazar günleri kahvaltının yanı sıra hafta içi hergünde bayanların çay saatlerinde biraraya gelebilecekleri bir bölüm. Açık büfe çay saati ürünleri sunulmakda.

2. Katda bizi et, balık, kebap...gibi sırısız çeşitleri ile Fua bekliyor. Etlerinin lezzetleri inanın tadılmadan anlaşılacak gibi değil. Özel helal kesim kuzu eti kulanıyorlar. Etlerde kesinlikle bir koku yok. İstanbulda bu denli lezzette et bulmak zor.
Veee adalar manzarasına sahip yazın hizmet verilen Sakre. Biz manzarasında bol bol resimler çekdirdik.


Siz afiyetle yemeklerinizi yerken çocuklar ne yapacak? Mekanda buda düşünülmüş. Öğretmen gözetiminde çok güzel bir oyun salonlarıda bulunmakda. Eee benim gibi afacanları olanlarında içinde en güzel özellik bu olsa gerek:)


Mekanın en büyük özelliği otel konseptinde olması düğün, kına, nişan...törenlerinizide yapabileceğiniz oldukça geniş ferah salonlarıda bulunmakda.
 Pinhan restorant Küçükyalı sahilde Maltepe evlendirme dairesinin hemen yanında. Sizde gidin, görün, tadın derim. Güler yüzlü kalifiye personeli ile gerçekdende kaliteli bir mekan...

3 yorum:

Nilhan - Küçük Mucizem on Mart 21, 2012 2:20 ÖS dedi ki...

baya donanımlı bir işletme. süpermiş Nilay

Nilhan - Küçük Mucizem on Mart 21, 2012 2:20 ÖS dedi ki...

baya donanımlı bir işletme. süpermiş Nilay

Şehrinaz on Mart 21, 2012 6:43 ÖS dedi ki...

çok güzel bir mekan manzara da harika güzel bir gün geçmiş :)

sevgilerimle....

 

Nilayın Sihirli Elleri Copyright © 2011 Design by Ipietoon Blogger Template | web hosting