MMY TANTUNİ

Gönderen Nilay Altun zaman: Salı, Şubat 26, 2013
Merhaba sevgili blogger dostlarım. Uzun zamandır beni takip eden arkadaşlarım benim yöresel tatlara düşkünlüğümü çok iyi bilir. Ben Eşimin görevi dolayla bir çok yer geziyorum.Ayrıca  ikimizin farklı memleketlere sahip olması dolayısıylada ki eşimin Adana gibi geniş yemek yelpazesi olan bir ile sahip olamasıylada birçok yemeği dener ve tatmaktan büyük bir keyif alırım.
Aslında daha önce ilk kez Tantuniyi tam yerinde Mersin'de  tatma fırsatı bulmuştum. Yağsız sinirsiz biftek etinin sacda biber ve soğan ile birlikte kavurularak yapılan isterseniz dürüm içinde istersenizde ekmek arası hata ve hatta ekmeğinizi bandıra bandıra porsiyon haldede yiyebileceğiniz bir lezzet Tantuni.
Daha önce bu lezzeti tadıpta beğenmiş biri olarak bu etkinliğe hayır diyemezdim. Mmy Tantuninin sahibi Yıldırım Bey kendiside Mersinli. Bizi çok güzel ağırladı. Yediğim lezzetli tantuni dürümün yanı sıra bol köpüklü ayranları öyle heryerde bulamayacağınız bir lezzetteydi.
Yemek sonrası kabak ve ayva tatlısını ayrıca tatmanızı tavsiye edecem çünkü kabak tatlısını bilmem ama ayva tatlısı kesinlikle başka biryerde yapılmayan bir lezzette. Bu tarifin ustaya ait özel bir tarif olduğunuda belitmeliyim. Görüntüsü ve tadı alıştığımızın dışında. Damakta karamelize bir tat bırakıyor.
Başta Mmy Tantuninin sahibi Yıldırım bey bu organizasyonu düzenleyerek bu hoş mekanla tanışmamıza vesile olan sevgili bloger arkadaşım Yağmura çok teşekkürederim.

3 yorum:

Selma mollaoğlu Mutfak ve Tatlar on Şubat 26, 2013 3:21 ÖS dedi ki...

HARİKA BİR YAZI KALEME ALMIŞSINIZ. TANTUNİ VE SİZ GÜNÜME ANLAM KATTINIZ. GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE...

derya SEZGİN on Şubat 26, 2013 3:29 ÖS dedi ki...

Canım benim eşimde Adana'lı.Bayılırım
Adana mutfağına sevgiler...

mmy tantuni on Şubat 27, 2013 2:16 ÖS dedi ki...

MMY Tantuni Ailesi Olarak Çok Teşekkür Ederiz Yorumlarınız için :)

 

Nilayın Sihirli Elleri Copyright © 2011 Design by Ipietoon Blogger Template | web hosting