PAUL'DE HEM LEZZET HEM KONFOR

Gönderen Nilay Altun zaman: Çarşamba, Temmuz 24, 2013


Ramazandan önceki son haftayı dostlarla bir kahvaltı sofrası ile kapatalım dedik. Bunu içinde adres olarak Buyaka AVM de açılmış olan PAUL'u seçtik.
Hem lezzetli hem doyurucu kahvaltılarının yanı sıra ben orada kuru ekmek bile yiyebilrdim. Çünkü kendi üretimleri olan çeşit çeşit lezzetli ve katkısız ekmekler birbirinden cezbediciydi.
Benim için en önemli ve güzel özelliklerinden biri içeri kısma geçip terasa çıktığınız zaman AVM nin yoğunluğundan tamamen uzaklaşıyorsunuz. Buda bize hem alışveriş keyfini yaşarken hemde hemnen içeride dinlenme olanağı sağlıyor.

Mutfaklarını gezdiğimizde nekadar titizlikle çalıştıklarını gördük


Dekarasyonu oldukça ferah olan mekanın iç kısmı


Kahvaltımız ve ekmeklerimiz çok lezizdi...


Tatlılarda ayrıca başdönünücü değilmi? İnanın lezzetleride görüntüleri gibi muhteşem
PAUL’un ünlü el yapımı geleneksel ekmekleri fırından çıktığında taze bir şekilde servis ediliyor. PAUL, Fransa’dan gelen özel öğütülmüş unla hazırlanan, uzun mayalanma süresiyle 7 saatte hazırlanarak yüksek besin değerine sahip olan 13 farklı çeşit ekmeğiyle aynı zamanda “ekmek sanatının ustası” olarak tanınıyor. PAUL’ün içi yumuşak dışarı çıtır özel kruvasanları da yine Fransa’nın lezzet geleneğini yaşatıyor.1 yorum:

Filiz Catalkaya Orhan on Temmuz 24, 2013 1:05 ÖS dedi ki...

Halen tadı damağımda...Harika bir gün ve harika bir sohbetti. Dostlarla yapılan kahvaltılarda çok güzel oluyor. Yanımda olduğun için çok teşekkür ediyorum..

 

Nilayın Sihirli Elleri Copyright © 2011 Design by Ipietoon Blogger Template | web hosting