LEZZET'TEN RAMAZANA ÖZEL TARİFLER

Gönderen Nilay Altun zaman: Perşembe, Mayıs 12, 2016
Merhabalar sevgili blog dostlarım. Ramazana sayılı günler kala size lezzetlimi lezzetli, yapımı pratik, geniş bir tarif yelpazesine sahip olan ayrıca Türkiye'nin en iyi yemek sitesi ünvanını almayı geçekten haketmiş olan bir yemek sitesinden; www.lezzet.com 'dan bahsetmek istiyorum.

Lezzet.com bizler için ramazana özel tarifler hazırlayarak ramazanın 30 gününde birbirinden değişik ve güzel tarifleri biraraya topladı. Bildiğimiz gibi evhanımları olarak hergün yaşadığımız ortak sıkıntımız bugün ne pişirsem derdidir. işte tam bu çıkmaza girdiğimiz anda bilgisayarımızın başına oturuyoruz ve iftar sofralarına yakışır leziz yemeklerden hergüne bir menü hazırlıyoruz.

Tariflerin hepsi özenle hazırlanıp denendikten sonra bizler için en güzel ve anlaşılır bir şekilde yazılıp resimlenmiş. Ayrıca tariflere gözgezdirirken Türkiyemizin dörtbiryanından derlenmiş yöresel lezzetlerede yer verildiğini gördüğümde oldukça memnun oldum. Benim gibi yöresel yemek sevenler için birebir.

Birbirinden lezzetli hem bildiğimiz hemde ilk kez deneyeceğimiz lezzetlerin birarada olması hemde tariflerin tam ölçülerinde olması benin için önemli. Et yemekleri sebze yemekleri, çorbalar, tatlılar, saray tarifleri, yöresel tarifler...dilediğiniz tarifi ramazan boyunca deneyebilir, aileniz ve sevdikleriniz için lezzet şölenleri hazırlayabilirsiniz.

Ben yemek yapmaktan büyük bir keyif alırım. heleki eğer yemeğe misafirim varsa onlar için lezzetli bir okadarda görselliği ile gözlerede hitap edebilen yemekler hazırlamak ayrıca bir keyiftir. Ramazanlardada dostlarımızı akrabalarımızı tatlı bir telaş içinde ağırlarız. Bazen onlara çok değişik bir okadarda lezzetli yemekler yapmak isterim. Bazende inanın aklıma hiçbirşey gelmeyebiliyor. Hatta günler öncesinden ne yapacağım düşüncesine düşebiliyorum. Ama bu sene ramazanda en büyük rehberim, yardımcım lezzet,com'un bizler için özenle hazırladığı ramazana özel tarifler olacak.

Sadece misafir geleceğinde değil tabikide ramazanda hergün her sofra özenlidir bizler için. Hem iftar sofram için hemde sahur sofram için bu güzel tarifleri denemek için sabırsızlanıyorum.

Ben  herzaman değişik lezzetleri tatma meraklısı olarak sürekli yeni tarifleri denemeyi severim. hatta bazen yeni değişik tarifler bulmakta zorluk çekiyordum. Çünkü her tarif sitesinden yemek yapmayı çok fazla sevmem. Bazen reçeteler tutmayabiliyor. Müdavimi olduğum lezzet.com tarafından hazırlanan ramazanaözel tarifler sayesinde çok değişik yeni yemeklerle tanıştım bende.

Bu senede ramazana kavuşmamıza az günler kala hepinize hayırlı ramazanlar hayırlı iftarlar dilerim.

0 yorum:

 

Nilayın Sihirli Elleri Copyright © 2011 Design by Ipietoon Blogger Template | web hosting